Žáci šestých tříd vyráběli adventní věnečky v hodinách pěstitelských prací. První svíčky se budou zapalovat už tuto neděli. Krásné věnečky si můžete prohlédnout zde.

V úterý jsme pro děti v družině přichystali zábavné odpoledne spojené s opékáním. Bylo to překvapení hlavně pro naše prvňáčky, kteří byli velmi nadšení. Nejenže se hodovalo, vychovatelé připravili také sérii soutěží a her. Žáci soutěžili v kroužení obručí na výdrž, házeli kroužky na cíl, přelézali překážky a projevila se i dětská tvořivost při stavbě domečků z klacíků a při kresbě křídou na tabuli. Odpoledne si děti moc užily, mnohým se nechtělo domů.

Fotografie zde.

Každodenní dění v našich družinách je pestrobarevné. Čtou se např. knihy na pokračování, malují se obrázky, kutí se, sportuje se v tělocvičně, chodí se na vycházky, děti se účastní různých soutěží, hrají scénky, zhotovují rozličné výrobky. Většinu těchto činností doprovází samozřejmě hra, která má různé funkce. Pochopitelně si žáci potřebují odpočinout po výuce, při hře se také učí různým dovednostem a získávají potřebné návyky.

Fotografie zde.

Zveme Vás na tradiční podzimní běh parkem pro 1.- 4. ročníky, který se koná v pátek 20. září.

Startujeme v 10:30 u zámku.

Přijďte fandit!

Nemohli jsme ani letos vynechat projekt Planeta Země 3000. Tentokrát nám byla poutavě představena Kolumbie - ráj slasti a neřesti. Adam Lelek a jeho průvodcování nikdy nezklame. Tento chlapík nám ukázal rušné, vášnivé, mohdy ješte stále nebezpečné ulice měst, vzal nás třeba na andské vrcholky, do pralesa, mezi indiány, mezi žraloky, do malé výrobny voňavých kávových zrn. S pořadem jsme byli, myslím, velmi spokojeni. Přístí rok se těšíme na Senegal!

Pár fotek zde.

Letošní rozloučení s oběma 9. třídami bylo opět emotivní - smutné, ale zároveň veselé a vtipné.

Fotografie zde.

Ani letos jsme na konci šk. roku nezapomněli odměnit mladé novináře, kteří přispívali do našeho časopisu HUGO. Nejprve jsme vzali naše kameloty na zmrzlinu. Předposlední školní den přišel čas na pizzu. Někteří novináři onemocněli, a tak si místo pizzy dají čokoládu. Všem, kteří se na tvorbě časopisu podíleli, děkujeme! Příští školní rok jsme s HUGEM opět tady!