Letošní rozloučení s oběma 9. třídami bylo opět emotivní - smutné, ale zároveň veselé a vtipné.

Fotografie zde.

Ani letos jsme na konci šk. roku nezapomněli odměnit mladé novináře, kteří přispívali do našeho časopisu HUGO. Nejprve jsme vzali naše kameloty na zmrzlinu. Předposlední školní den přišel čas na pizzu. Někteří novináři onemocněli, a tak si místo pizzy dají čokoládu. Všem, kteří se na tvorbě časopisu podíleli, děkujeme! Příští školní rok jsme s HUGEM opět tady!

Fotografie zde.

Minulý týden jsme vyhásili nejlepší absolventské práce našich deváťáků. Jak si vedli? Zde je celkové pořadí nejlepších prací (tištěné verze): 1. místo: David Rychtr, 2. místo: Jonáš Myslivec, 3. místo: Martin Šup.

A komu se nejvíce povedla prezentace s obhajobou práce? 1. místo: David Rychtr, 2. místo: Anna Ženíšková, 3. - 4. místo: Martin Šup a Jakub Steiner.

Sami deváťáci hlasovali, která obhajoba se jim líbila nejvíce. Výsledné jméno? Katka Kohoutová.

Všem oceněným gratulujeme!

Fotografie zde.

Žáci 5. ročníků dne 3. 6. přivítali v hodině přírodovědy paní primářku G. Pohořalou. Ta přijala naše pozvání a pohovořila o první pomoci a o péči o zdraví. Ukázala dětem zásady resuscitace na umělé figuríně, seznámila je s první pomocí při různých typech úrazů. Děti si samy mohly vyzkoušet ošetřování tržných ran. Děkujeme paní doktorce za čas, který si pro nás udělala. Děti dostaly mnoho moudrých rad pro život velmi důležitých.

FOTO zde

Den dětí letos naši mladší žáci oslavili ve čtvrtek v družině. Odpoledne strávili na školní zahradě opékáním buřtů a zažili plno zábavy při soutěžích. Děkujeme skvělým pomocnicím Aničce Klímové (5. A) a Míše Rybové, naší praktikantce.

Fotografie zde.

Žáci devátých ročníků připravili program na oslavu Dne Země pro žáky z prvního stupně naší školy, ale i pro okolní školy. Děti na stanovištích čekaly různé aktivity, poznávání dřevin, třídění odpadu, památky a další. Největší zajímavostí pro děti bylo stanoviště, kde zjistily jak rychle běhají a jaký živočišný druh běhá stejně rychle. Foto zde.

V družině pod vedením pana vych. Zemánka si žáci mohli vyrobit chaloupky ze špejlí a kartonu. Bylo zapotřebí hodně trpělivosti, práce byla zaměřena na jemnou motoriku. Jak se některé výrobky povedly, se můžete podívat zde ve fotogalerii.