Za jasného počasí vyrazily sedmé ročníky v rámci projektu "Krkonoše, hory naše" na výlet. Autobus je zavezl na Horní Mísečky. Odtud pokračovaly pěšky přes Medvědín, Zlaté návrší, Labskou boudu až do Špindlerova mlýna. Po celou dobu je sužovalo tropické počasí. Horský větřík a máčení se v Labi bylo příjemným osvěžením. Děti zaslouží pochvalu za vzorné chování a předvedené výkony. FOTO zde

Škola k dnešnímu Mezinárodnímu dni dětí zajistila pro žáky projekci filmů v kině. Pro 1. stupeň byl připraven film Tajemství staré bambitky 2, žáci 2. stupně pak zhlédli film Poslední závod, při němž ani nedutali. 

Plakáty filmů zde. 


 

Ve čtvrtek jsme s osmáky a deváťáky uskutečnili zájezd do Hradce Králové. Navštívili jsme Klicperovo divadlo, kde na nás čekaly oblíbené komiksové postavy ze Čtyřlístku. Hodnocení představení bylo rozporuplné, někomu se líbilo, jinému už méně. Shodli jsme se, že druhá půlka představení náš dojem trochu vylepšila. V divadle se sešlo mnoho škol, proto můžeme porovnat chování dětí naší školy s žáky jiných škol. Rádi jsme naše žáky pochválili, potvrdilo se již několikrát, že se umí na těchto akcích chovat vzorně. 

Fotografie ZDE. 


 

Dnes za námi přijel ing. Tomáš Hájek, pan starosta z Poniklé, abychom s 8. a 9. ročníkem zhlédli stínové divadlo - příběh o Faustovi. Tento výborný divadelník si na vše vystačil sám, klobouk dolů! Děkujeme za nevšední zážitek! 

Fotografie zde. 


 

Letošní zima moc štědrá k zimním sportům nebyla, proto jsme si za ní zajeli do Vrchlabí. Navštívili jsme zimní stadion, kde jsme si s dětmi zabruslili. I začátečníci to zvládli na výbornou. Akce se dětem natolik zalíbila, že by ji rády zopakovaly.

Foto zde

 

 

 

 


 

Protože se z malých prvňáčků už stávají velcí čtenáři, navštívili jsme knihovnu, aby děti věděly, že knihy si nemusí jen kupovat, ale také lehce zapůjčit v místní knihovně. Paní vedoucí dětem ukázala prostory, vysvětlila chod knihovny a také prohlídku zpestřila zajímavými úkoly a nápady ke čtení. Knihovnu určitě ještě navštívíme, a to nejen kvůli knížkám a časopisům, ale také proto, že nás čeká beseda s paní spisovatelkou....

Foto zde

 


 

Dne 22.12. 2021 jsme uspořádali předvánoční turnaj ve vybíjené 3. tříd. Děti si pěkně zahrály a porovnaly navzájem své síly. Foto najdete zde.