Vážení rodiče, milí přátelé,

dne 25. 5. 2022 se uskutečnil na naší škole hudební program zaměřený na prevenci rizikového chování v rámci minimálního preventivního programu garantovaný společností AZRODINA –  web AZrodina.cz
Program byl vymezen pro žáky 7. – 9. ročníků. Více než 10 let napomáhá tato akce žáky a studenty po celé republice navést na správnou životní cestu a podpořit jejich životní styl bez patologických jevů.
Osobností, která  stojí za tímto hodnotným projektem KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ! je Radek Banga - hudebník "Gipsy" . S  žáky a studenty sdílí svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování.  V aplikaci INSTAGRAM  -radekbanga - naleznete video a fotku s našimi žáky i z jiných škol. Žákům se program velmi líbil, Radkův příběh zaujal a ovlivnil jejich cítění, byli velmi soustředění po celou dobu dvouhodinového programu. Mají nejen zážitek, ale i společné fotky a Radkův podpis.
Hlavní je však Radkův životní odkaz: „ chtít, věřit, konat“. Tak snad si jej děcka zapamatují a půjdou správnou a smysluplnou cestou ………