Návštěva hvězdárny 5. A a 5. B

Hvězdárna

Vesmír jako na dlani

Hvězdárna

V úterý 19.3. 2024 jsme navštívili digitální planetárium v Hradci Králové.  Před zkoumáním vesmíru jsme nejprve zavítali do městských lázní v HK. Všichni jsme si zde užívali zábavu na tobogánu, relaxovali jsme ve vířivkách, v bazénu i brouzdališti. Někteří využili skokánku a bavili se skákáním do vody. Dále jsme pokračovali exkurzí hradeckého planetária, kde pro nás připravili program s názvem Sluneční soustava. Podívali jsme se k planetám sluneční soustavy a dál do vesmíru. Viděli jsme orbitální stanici, prstence Saturnu, komety a různá souhvězdí zvěrokruhu. Další naše cesta směřovala k obřímu dalekohledu. Měli jsme štěstí na jasnou oblohu a dobrou viditelnost, proto jsme mohli pozorovat skvrny na Slunci. Získané vědomosti děti jistě uplatní při studiu i v životě. Na fotografie se můžete podívat zde.

Datum vložení: 26. 3. 2024 13:12
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2024 13:27