Ve čtvrtek 14. června jsme uskutečnili školní výlet do Harrachova. Nejdříve jsme navštívili místní muzeum skla, poté nás čekala exkurze harrachovské sklárny, kde nám průvodce vysvětlil výrobu skleniček a jiných výrobků od začátku do konce. Dalším naším cílem byl Mumlavský vodopád, kam jsme dorazili "Liščí stezkou". Po vydatné svačině jsme zamířili do Hornického muzea. Procházka štolami dřívějšího dolu nás velmi upoutala.

Pár fotek


 

I když je zima letos skoupá na sníh, chodíme alespoň při tělesné výchově bruslit. Bruslení nás baví a jakou z toho máme radost, se můžete podívat zde.

 

 

 

 


 

Ve středu 8. listopadu 2017 nás přišla navštívit Policie ČR. Dva policisté a jedna policistka nám přiblížili svoji práci a povídali si s námi o možných nebezpečích. Přinesli nám na ukázku velké množství policejního vybavení, které jsme si mohli postupně vyzkoušet. Také jsme se v praxi seznámili s některými kriminalistickými metodami, např. snímání otisků prstů, ......  Beseda se nám moc líbila.

Pár fotek


 

V rámci projektu "KRKONOŠE HORY NAŠE" jsme ve čtvrtek 19. října uskutečnili výlet do Vysokého nad Jizerou. Po příjezdu autobusem jsme si prohlédli místní muzeum, kde nám pan průvodce pověděl mnoho zajímavého o životě v tomto městě a v Krkonoších. Potom jsme se pěšky vydali přes Tříč do Jablonce nad Jizerou. Cestou jsme obdivovali krásu barevného podzimu. Z Jablonce jsme jeli zpět do Jilemnice vlakem, kde nás nejvíce nadchla jízda tunelem.

Pár fotek.

 


 

V pátek 13. října 2017 jsme využili pozvání hasičů a šli jsme si prohlédnout místní stanici záchranného sboru. Hasiči se nás ochotně ujali a ukázali nám vybavení zbrojnice. Něco jsme si mohli i sami vyzkoušet, největší zážitek jsme měli z jízdy po tyči. 

Můžete se podívat na pár fotek