Milé děti (ze 3.B), těším se na vás na posledních online hodinách (či hodině), jak kdo budete moci opět ve čtvrtek od 15:00. Učit se a procvičovat budeme zájmena a abecedu. Zkuste si s ukázkou zazpívat písničku na seznámení s výslovností a podívejte se pro jaké osoby a předměty se tato zájmena používají.

 Hezký a úspěšný týden LH

 

 

Milí třeťáčci, přestože mailem posílám nahrávky i některé další úkoly mailem, tak zde přiložím ještě trošku práce pro všechny přes naše školní stránky. Věřím, že tuto práci zvládnete i bez nebo jen s malou pomoci rodičů.  Posílám i přehledný soubor slovní zásoby a frází i s výslovností jako pomůcku pro i rodiče. Zasílání vypracovaných aktivit nechám na vašem rozhodnutí a dobrovolnosti, dělejte co zvládnete a s případnými dotazy se na mě obracejte přes můj mail. Pokud byste neměli možnost tisku materiálů, dejte mi vědět, namnožím je a nechám vám je ve škole, abyste si je mohly v úředních hodinách vyzvednout v ředitelně. Těším se na vás určitě brzy na viděnou. LH 

 


 

 

Milí třeťáci,ve svém čtvrtém zadávání domácího procvičování a dalších aktivit budu vycházet z a brát ohled na předvelikonoční čas, a proto zadání bude následující: Pokračujte v procvičování slovní zásoby z kapitoly "TOYS and THINGS". Využívejte nadále zvukovou nahrávku, prohlédněte si a zkuste přečíst přiloženou stranu stranu 53., dále "Draw the childroom of your dream" = namalujte pokojíček svých snů a popište na něm, co umíte pojmenovat. Vyrobte si velikonočního zajíčka podle strany 70. ZVukové nahrávky opět obdržíte mailem. Prosím, kdo jste se ještě na můj mail nepřihlásil, prosím, učiňte tak co nejdříve ( Z vaší třídy je vás přihlášených nejméně). Hezký týden a veselé Velikonoce. 

 


 

 

Milí třeťáci, zdravím vás opět z výuky na dálku zasílám pár úkolů a rad k procvičování doma. My už v současné době v našich běžných hodinách pracujeme podle učebnice Chit Chat. Vzhledem k nedostatku učebnic a blížícímu se konci školní roku, jsme používali pouze pracovní listy ze sešitů. Zde je ideální příležitost v přístupu k dalším formám procvičování a učení se podle této učebnice.  Zde vám posílám velmi užitečné odkazy ke stažení zdarma. Pokud by vám tato forma nefungovala, bude opravdu lepší, abyste se  všichni, kdo jste ještě tak neučinili, spojili se mnou mailem. Stále mi chybí několik kontaktů z vaší třídy. Učiňte tak prosím, co nejdříve. Ráda bych vám zasílala i zvukové podcasty a to pouze mailem. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

Další úkoly: 1/ Nakresli a popiš "Your favourite toys/things" - Tvoje oblíbené hračky/předměty - viz třetí příloha v této zprávě

2/ Procvičování: str. 50 ve čtvrté příloze

Have a nice week    L Hašková

https://procvicovani-uciva.webnode.cz/a3-trida-chit-chat-1/

http://fdslive.oup.com/www.oup.com/elt/general_content/cz/denicek1.pdf?cc=cz&selLanguage=cs&mode=hub

 


 

 

Hello girls and boys ze 3.B, už máte namalované a popsané zvířátko z mého posledního zadání? Pokud ano, ráda bych si je prohlédla, pokud zvládnete za pomoci rodičů, zkuste mi jej poslat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., pokud to nepůjde, nevadí. Prohlédnu si jej až se vrátíme opět do školy.

Nyní si prosím do sešitů napište následující poučku o slovese MÍT:

Have got/Has got (čti "hev got/hes got) = něco mít vlastnit 

I have got = Já mám     You have got = Ty máš/Vy máte      He has got = On má     

She has got =Ona má    We have got = My máme     They have got = Oni mají

Nyní se podívejte na následující dvě videa: 

V prvím sledujte příběh Goga a napište do sešitů, co má Gogo a co Tony: "Gogo has got...., Tony has got."

https://www.youtube.com/watch?v=maP-Z3ypoQI&t=260s

Nyní si zkuste zazpívat následující písničku, abyste si procvičili výslovnost tohoto slovesa. 

https://www.youtube.com/watch?v=jfGmHy5WgDI&t=3s

Nyní si vyrobte kartičky:

Have a nice day and See you later!