V pondělí 2. 12. se členové přírodovědného kroužku zúčastnili exkurze do záchranné stanice pro poraněná zvířata ve Vrchlabí. Následně se přesunuli do vzdělávacího centra Krtek, kde je čekal program zaměřený na poznávání hlasů zvířat. Výlet zakončili návštěvou bezobalového obchodu.

Fota zde


 

Vědeli jste, že hmyzu v přírodě ubývá? A jaký podíl na tom má člověk? Nám z přírodovědného kroužku osud hmyzu a naší planety není lhostejný, proto jsme vyhledali informace a vytvořili informativní ceduli. Kde chceme ostatní seznámit s tím, proč vlastně hmyz ubývá, a jak můžeme pomoci k nápravě. Dále jsme vytvořili hmyzí hotel, který umístíme na školní zahradu. Foto zde.


 

V úterý 21. 5. podnikli členové přírodovědného kroužku exkurzi do psího útulku v Poděbradech. V úvodu jsme si prohlédli vzorně vedený útulek a seznámili se s jeho fungováním. Následovali ukázky výcviku psů. Nepřijeli jsme s prázdnou a pejskům jsme zanechali spoustu dobrůtek. Odpoledne jsme se přesunuli do lázeňského parku a ochutnali několik léčivých pramenů. Spoustu času jsme strávili v zámeckém parku a na nábřeží Labe. Dojem z krásného výletu nám nezkazilo ani hodinové zpoždění vlaku v Chlumci nad Cidlinou. Díky němu jsme neplánovaně navštívili zdejší zámek a zámeckou zahradu.

* Fota zde


 

 

S kroužkem jsme navštívili obyvatele tůněk, rybníků a mokřadů. Podle klíče jsme určili o jaký druh žabí snůšky se jedná. Dále jsme objevili nymfy vážek, čolka a vodní hmyz. Fotografie zde. 

V  tomto týdnu jsme si vyrobili dekorace k blížícím se Velikonocům. Práce děti velice bavila, ani nedutaly a soustředily se. Jak se nám dařilo se můžete podívat zde. 


 

Během uplynulého víkendu proběhlo první zimní sčítání ptactva na krmítkách. My jsme sice s naším přírodovědným kroužkem nesčítali, ale na ptáčky jsme nezapomněli. Vyrobili jsme kolečka k zavěšení, která obsahovala spoustu dobrot pro ptactvo. Jak se nám dařilo, se můžete podívat zde.