Vědeli jste, že hmyzu v přírodě ubývá? A jaký podíl na tom má člověk? Nám z přírodovědného kroužku osud hmyzu a naší planety není lhostejný, proto jsme vyhledali informace a vytvořili informativní ceduli. Kde chceme ostatní seznámit s tím, proč vlastně hmyz ubývá, a jak můžeme pomoci k nápravě. Dále jsme vytvořili hmyzí hotel, který umístíme na školní zahradu. Foto zde.

V úterý 21. 5. podnikli členové přírodovědného kroužku exkurzi do psího útulku v Poděbradech. V úvodu jsme si prohlédli vzorně vedený útulek a seznámili se s jeho fungováním. Následovali ukázky výcviku psů. Nepřijeli jsme s prázdnou a pejskům jsme zanechali spoustu dobrůtek. Odpoledne jsme se přesunuli do lázeňského parku a ochutnali několik léčivých pramenů. Spoustu času jsme strávili v zámeckém parku a na nábřeží Labe. Dojem z krásného výletu nám nezkazilo ani hodinové zpoždění vlaku v Chlumci nad Cidlinou. Díky němu jsme neplánovaně navštívili zdejší zámek a zámeckou zahradu.

* Fota zde

S kroužkem jsme navštívili obyvatele tůněk, rybníků a mokřadů. Podle klíče jsme určili o jaký druh žabí snůšky se jedná. Dále jsme objevili nymfy vážek, čolka a vodní hmyz. Fotografie zde.

V  tomto týdnu jsme si vyrobili dekorace k blížícím se Velikonocům. Práce děti velice bavila, ani nedutaly a soustředily se. Jak se nám dařilo se můžete podívat zde.

Během uplynulého víkendu proběhlo první zimní sčítání ptactva na krmítkách. My jsme sice s naším přírodovědným kroužkem nesčítali, ale na ptáčky jsme nezapomněli. Vyrobili jsme kolečka k zavěšení, která obsahovala spoustu dobrot pro ptactvo. Jak se nám dařilo, se můžete podívat zde.

Poslední předvánoční schůzka přírodovědného kroužku byla netradiční. Žáci se sešli ve školní kuchyňce a společně upekli vánoční jablečný závin. Dobu čekání na dopečení moučníku zaplnili tvořením svícínků. Potom už se všech zhostila vánoční atmosféra - moučník byl na stole a společně s ním i voňavý pečený čaj. Svíčky svítily a děti v poklidu klábosily o vánočních přípravách, dárcích a přáních.

Fotografie zde