19. 12. se 8. a 9. ročníky vydaly do Hradce Králové, aby v Klicperově divadle zhlédly hru Romeo a Julie. Zde jsou některé úryvky ze žákovských prací:

"Líbilo se mi to, protože hra byla převedena do 21. století a ukazovala problémy ve společnosti."

"Jediné, co se mi na tom nelíbilo, bylo asi to, že nepočkali, až diváci dotleskají a mluvili dál. Takže jsem něčemu nerozuměla."

"Než jsme jeli do divadla, přečetla jsem si knihu, abych věděla, o čem to bude. Kniha byla krásná, ale divadlo se mi až tak nelíbilo. Zůstala tam jen hrubá kostra. Bylo to předělané tak, aby to děti bavilo. Občas i zpívali a to bylo hezké zpestření."

"Divadelní zpracování Romea a Julie bylo velmi vydařené. (...) Občasné vulgarismy byly spíše menším zpestřením. (...) Jinak představení hodnotím kladně, určitě bych se šla podívat znovu, kdybych mohla. Bylo vtipné, energické a moderní."