Do Holandska jsme odjeli autobusem 12.6. v 5 hodin ráno. Kolem osmé hodiny večerní jsme šťastně dorazili do holandského městečka Borger, kde se nachází spřátelená škola "Esdal College". Před ní nás už netrpělivě vyhlíželi holandští rodiče, kteří si odvezli své nové děti do svých domovů, aby je každé ráno vraceli na společný program, který začal první den v holandské škole společnými projektovými aktivitami - natáčením video rozhovorů v dílně angličtiny, tvorbou společných selfie v dílně matematiky a kresbami portrétů ve výtvarné dílně. Odpoledne jsme všichni společně strávili projížďkou po kanálu a procházkou v univerzitním městě Groningen, abychom na vlastní oči poznali, že toto téměř dvěstětisícové město je městem lodí a kol. Druhý den pobytu děti strávily za krásného počasí pod názvem "Surviving Day" v nedaleké přírodní farmě orientací v terénu podle mapy, překonáváním přírodních překážek včetně jízdy na kanoích po malém přírodním kanálu plným rozkvetlých leknínů.