V úterý 6. 12. vyrazili žáci z 8.B a žáci z 5. třídy na exkurzi do liberecké IQ landie. Po příjezdu se všichni posilnili svačinou a poté už je čekala prohlídka expozic (Člověk, Smysly, Živly, Kosmo atd.). Při prohlížení a mnohdy i zkoušení různých činností žáci plnili ve skupinách úkoly, které následně zaznamenávali do pracovních listů. Po obědové pauze žáky čekal poslední program a tím byla Science show, která byla založena na chemických reakcích s různými efekty (dým, záblesky, oheň), a na experimentech s kapalným dusíkem. Z 5. i 8. třídy bylo i několik odvážlivců, kteří si pokusy vyzkoušeli na vlastní kůži.

Foto zde. 


 

V úterý 25. 10. se děti z 5. třídy sešly v šest hodin večer, aby si spolu užily zbytek dne a noc. Jakmile se děti ve škole trochu zabydlely, rozproudila se plánovaná zábava. Jako první se konala soutěž v hledání dýní, kde děti proti sobě soupeřily v tom, kdo jich najde nejvíce. Následně nás čekala bohatá věčeře, jelikož děti donesly výborné pohoštění dokonce i s halloweenskou tématikou. Po večeři nás čekal další program: venkovní stezka odvahy, hra among us a večerní film.
Unavení jsme ulehli ke spánku a spali až do rána. Po vydatné snídani, úklidu "pelíšků", vyhlášení výsledku soutěží a předání výher se děti pomalu odebraly na zasloužené podzimní prázdniny.

FOTO ZDE


 

Slunečné říjnové odpoledne jsme využili k venkovnímu tvoření. Děti měly za úkol se rozdělit do skupinek a vytvořit umělecká díla pomocí přírodnin, které našly v lese.

Podařilo se jim svými originálními a barevnými díly zkrášlit Hraběnku, tak neváhejte a udělejte si procházku, nebo nakoukněte zde.

 

 


 

Ve úterý 13. září jsme se my, žáci 5. třídy, vydali na výlet do Krkonoš.

Autobusem jsme vyjeli až na Zlaté návrší. Obešli jsme Mohylu Hanče a Vrbaty, rozhlédli jsme se po krajině a pokračovali kolem Růženčiny zahrádky, Harrachových kamenů až na Dvoračky. Zde jsme posvačili smažáky, svíčkové, hranolky, kynuté knedlíky a odpočinuli si. Dále se pokračovalo do Kotelních jam, kde byly krásné skály a potůčky. Cesta pokračovala lesem na Dolní Mísečky, kde jsme si odchytli autobus, který nás unavené odvezl domů.

I když nohy byly bolavé, výlet se nám velice vydařil.

Foto zde.