Ve středu 6. 6. jsme podnikli výlet do Harrachova. V místní sklárně jsme se podívali na výrobu skleniček od samotného vyfouknutí až po broušení. Nezbytnou součástí prohlídky byl i nákup skleniček, které se většině podařilo dovézt celé. Než jsme se ale dostali domů, směřovaly naše kroky k Mumlavskému vodopádu, odkud máme spoustu zajímavých fotografií a potom do Hornického muzea. Ve vlhku, tmě a chladu při prohlídce místní štoly jsme zjistili, jak je práce horníků namáhavá a náročná. O tom, že se výlet podařil se můžete přesvědčit zde.


 

Využili jsme dne otevřených dveří na hasičské stanici a vyrazili podívat se, co vše si pro nás hasiči připravili. Samozřejmě jako vždy bylo na co se dívat! A ačkoli byl pátek 13., během naší návštěvy nebyli členové hasičského sboru odvoláni a my jsme si to užili. Podívejte se zde.

 


 

V pátek 9. 3. ukončily obě třetí třídy povinný plavecký výcvik. Poslední 10. hodina v podobě překážkové dráhy a předávání mokrého vysvědčení byla odměnou za poctivé učení, trénování a zdokonalování v předchozích lekcích. Jak se nám to líbilo se podívejte zde.

A ještě pár fotek z našich dalších sportovních aktivit....

 


 

Protože nám letošní podzim nadělil docela slušnou dávku plodů jírovce, a děti jich přinesly do třídy plnou tašku, rozhodli jsme se, že tentokrát nevyrobíme tradiční kaštanová zvířátka, ale polštářky právě s těmito plody. Podle jakési lidové moudrosti se traduje, že kaštany dodávají našemu tělu energii a klid, proto se jimi plátěný pytlík naplní a vloží pod polštář. Maminka Barušky Jindrové ušila krásné barevné pytlíky, děti si postupně každý jeden vylosovaly, naplnily počtem kaštánků rovným jejich věku a jeden navíc a zašívání mohlo začít....

Ať už lidové moudrosti věříme nebo ne, alespoň jsme si vyzkoušeli zadní steh, zapošívání, rozmotávání zádrhelů. A protože nikomu rozhodně nechybělo nadšení pro ne příliš obvyklou práci, docela jsme si to užili. Pár fotografií a návod na použití najdete zde.