V rámci projektu Krkonoše hory naše se šesté třídy vydaly v pátek 22. 6. do hor. Trasa začínala v Harrachově a vedla přes Ručičky a Dvoračky do Horní Rokytnice. Počasí nám sice moc nepřálo, ale přesto jsme si užili krásných výhledů a do cíle jsme dorazili v dobré náladě.

Fota zde


 

V pátek 8. 6. se šesté ročníky vydaly na dlouho očekávaný výlet. První zastávkou byla pevnost Josefov. Přenesli jsme se o více než 200 let dozadu a společně s rakouským vojákem jsme vyrazili na poutavou prohlídku pevnosti. Všude kolem zněla palba děl a pušek, ale my jsme naštěstí vyvázli bez zranění. V 18. století se nám zalíbilo a proto jsme se přesunuli o kousek dál a prohlédli si unikátní Braunův betlém - soubor barokních soch v přírodě. Krátkou procházkou jsme kolem moderní křížové cesty došli do Kuksu. Osvěženi zmrzlinou jsme vystoupali k bývalému špitálu a bylinkové zahradě. Zbývalo nakoupit drobné dárky pro naše nejbližší a potom jsme už příjemně unaveni mířili k autobusu.

Fota zde


 

V rámci hodin pracovního vyučování žáci šestých tříd  vytvořili nádherné adventní věnce. Chcete-li vidět, jak se jim to povedlo, nahlédněte do fotogalerie. Snad tu naleznete inspiraci pro domácí tvoření.

Fota zde