Ve středu 27. 6. se žáci 6. B vydali potěšit děti do Dětského centra. Pro děti připravili několik stanovišť se zajímavými úkoly a soutěžemi. Na závěr je potěšili malým dárečkem - balíčkem plným zdravých dobrot. Těžko říci, kdo měl větší radost. Zda děti z Dětského centra, nebo šesťáci, které hřál dobrý pocit z nezištné pomoci dětem, které v životě měly méně štěstí než oni.


 

V rámci projektu Krkonoše hory naše se šesté třídy vydaly v pátek 22. 6. do hor. Trasa začínala v Harrachově a vedla přes Ručičky a Dvoračky do Horní Rokytnice. Počasí nám sice moc nepřálo, ale přesto jsme si užili pěkných výhledů a do cíle jsme dorazili v dobré náladě.

Fota zde


 

V pátek 8. 6. se šesté ročníky vydaly na dlouho očekávaný výlet. První zastávkou byla pevnost Josefov u Jaroměře. Společně s rakouským vojákem jsme se přenesli o 200 let dozadu a doprovázeni palbou z děl a pušek jsme si užili poutavou prohlídku. Vyvázli jsme naštěstí bez zranění. V 18. století se nám zalíbilo, proto jsme se přesunuli k nedalekému Braunovu betlému - unikátnímu souboru barokních soch v přírodě. Lehkou procházkou kolem moderní křížové cesty jsme došli do Kuksu. Osvěžení zmrzlinou jsme vystoupali k bývalému špitálu a bylinkové zahradě. Závěrem jsme nakoupili dárky pro naše nejbližší a příjemně unaveni jsme se odebrali k autobusu.

Fota zde