Jak vypadala výuka za přísných hygienických opatřeních v době koronaviru, můžete vidět na následujících fotografiích. Na fotografii z posledního dne školního roku už jsme opět všichni spolu a bez roušek.

* Fota zde


 

Pondělí 22. 6.: ČJ, M, Fy, AJ

Středa 24. 6.: ČJ, M, Ch, AJ

Pamatujte na to, že ve středu vracíte učebnice z ČJ, M a AJ. 


 

Milí žáci, tento týden dodělejte veškeré resty a procvičujte slovíčka ze slovníčku. Můžete si pustit též nějaké starší zvukové nahrávky s výslovností a konverzací. Slovníčky a sešity uchovejte do 9. ročníku. Němčinu můžete procvičovat též na   https://www.umimenemecky.cz/.


 

 

Děkuji moc vám vše, kteří jste poctivě pracovali. Vy ostatní využijte tento týden k doplnění všech restů. Od spousty z vás ještě nemám závěrečnou prezentaci (referát). Tento týden pro vás už nemám klasickou práci, ale pouze typ na video. Na čt edu (II. stupeň, zeměpis, Česká republika) si vyberte video, které vás zajímá a podívejte se na něj (viz odkaz). Kdo má potřebu, může se se mnou podělit o své dojmy. 

https://edu.ceskatelevize.cz/predmet/zemepis?delka=15&stupen=2-stupen-zs&tema=ceska-republika


 

Milí osmáci.

Tento týden budete trénovat dva druhy slovních úloh. Nadepište si velký nadpis "SLOVNÍ ÚLOHY "

Pod to: 1) slovní úlohy o věku.

Nastudujete si podle videí na youtube - a) Slovní úlohy řešené rovnicí - počítáme věk osob ( Novoli ) - opíšete do ŠS řešené úlohy

b) Slovní úlohy o věku ( Robert Daneel ) - opět opíšete do ŠS řešené úlohy

A jako cvičení budou úlohy ze staré učebnice  - str. 92 - přepsat řešený příklad 7, dále vyřešit úlohy 6 a 7  ze str. 93

 2) slovní úlohy na procenta

Nastudujete si podle videa na youtube: - opět žlutý podklad s modrým písmem ( Mgr. Alexandra Zálešáková ) - Slovní úlohy s procenty - opět opíšete do ŠS řešené úlohy.

A ve středu ( při odevzdávání učebnic ) dostanete zadání dalších úloh na procenta. H. Paulů