Závěrem nabízím pro zájemce ještě slovní zásobu na téma "studium a povolání". V příloze najdete slovíčka. Poslední hodina na Skypu bude ve čtvrtek 25. 6. v 8. 30 h. Přeji vám, ať vše, co jste se naučili, v životě uplatníte. Mějte se pěkně!


 

 

Veliká pochvala všem, kteří vzorně plníte zadanou práci. Od dvou z vás mi nedorazil vypracovaný testík, tak to, prosím, do konce týdne napravte! Zadání je zde: 

Tento týden vás čeká zjistit, čím je způsobeno to, že se ve vodě cítíme lehčí než na suchu. Podívejte se tedy na videa o Archimédově zákonu (nemusíte tentokrát nic posílat):

https://www.youtube.com/watch?v=p-M8Hw_nwug

https://www.youtube.com/watch?v=BF49soKgUKY

(Hovoří se tam o tíze kapaliny - na základní škole bereme, že tíha kapaliny je totéž jako gravitační síla působící na kapalinu)

9.A  ENGLISH  8TH  WEEK   4. -7. 5. 

 

Ahoj deváťáci!

Kromě Radka mi všichni poslali domácí úkol z dějepisu, děkuji. Radek bude mít práci navíc.

Pro vás ostatní platí následující: protože předpokládám, že finišujete s dokončováním absolventských prací, nedávám vám žádný písemný úkol. Ale doporučuji podívat se na některé z množství dokumentů, které nabízí Česká televize na programu ČT2:

Magický hlas rebelky - neděle 3.5. v 21.35

Děti Antonína Kaliny - pondělí 4.5. ve 14.00

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10677298855-deti-antonina-kaliny/415235100021001/

Bitva o rozhlas - úterý 5.5. ve 14.00.

V pátek 8.5., což je, jak si jistě pamatujete, výročí konce 2. světové války v Evropě, je pásmo dokumentů od 9.20 do 18.45. Vřele doporučuji!

Pád Třetí říše - sobota 9.5. ve 20.00

Krok do prázdna - neděle 10.5. v 16.10

Mějte se fajn.


 

 

 

 

 

 

Ahoj, tento týden mám pro vás opět zvukovou nahrávku. Nebudeme tentokrát probírat nic nového, ale zopakujeme formou krátkých konverzačních cvičení témata "Schule" a "Europa". V závěru procvičíme též časování pravidelných sloves. Je dobré slovíčka nejprve zopakovat podle slovníčku. Nahrávku si pusťte dvakrát za sebou a během týdne to ještě zopakujte. Pokud vám to nepůjde stáhnout z "ulož to", napište mi a já vám nahrávku pošlu mailem. Můžete mi napsat, jak se vám práce dařila.

https://uloz.to/file/cqStOuEy5azF/nj-schule-europa-casovani-2-mp3

SKYPE: Ti, kteří se zúčastní on-line výuky na Skypu, jsou z této práce osvobozeni. Na mailové adresy dostanou pokyny k další hodině, která bude opět v úterý v 9 h. Další zájemci o konverzaci na Skypu se mohou stále hlásit.