V pondělí 9. 5. členové přírodovědného kroužku navštívili záchrannou stanici pro poraněná zvířata ve Vrchlabí. Dozvěděli jsme se, jak záchranná stanice funguje a jak se zachovat, když najdeme poraněné zvíře. Nechyběla zmrzlina ani vycházka po rozkvetlém zámeckém parku.

Fotografie


 

Děti na přírodovědném kroužku dnes vytvořily lojové kouličky pro ptáčky. Foto zde


 

V pondělí 2. 12. se členové přírodovědného kroužku zúčastnili exkurze do záchranné stanice pro poraněná zvířata ve Vrchlabí. Následně se přesunuli do vzdělávacího centra Krtek, kde je čekal program zaměřený na poznávání hlasů zvířat. Výlet zakončili návštěvou bezobalového obchodu.

Fota zde


 

Vědeli jste, že hmyzu v přírodě ubývá? A jaký podíl na tom má člověk? Nám z přírodovědného kroužku osud hmyzu a naší planety není lhostejný, proto jsme vyhledali informace a vytvořili informativní ceduli. Kde chceme ostatní seznámit s tím, proč vlastně hmyz ubývá, a jak můžeme pomoci k nápravě. Dále jsme vytvořili hmyzí hotel, který umístíme na školní zahradu. Foto zde.


 

V úterý 21. 5. podnikli členové přírodovědného kroužku exkurzi do psího útulku v Poděbradech. V úvodu jsme si prohlédli vzorně vedený útulek a seznámili se s jeho fungováním. Následovali ukázky výcviku psů. Nepřijeli jsme s prázdnou a pejskům jsme zanechali spoustu dobrůtek. Odpoledne jsme se přesunuli do lázeňského parku a ochutnali několik léčivých pramenů. Spoustu času jsme strávili v zámeckém parku a na nábřeží Labe. Dojem z krásného výletu nám nezkazilo ani hodinové zpoždění vlaku v Chlumci nad Cidlinou. Díky němu jsme neplánovaně navštívili zdejší zámek a zámeckou zahradu.

* Fota zde